Jak się skupić w deszczowy poniedziałkowy poranek

Wszyscy znamy to uczucie: budzik włącza się w poniedziałkowy poranek, a przez szparę w zasłonach widać, że jest zimno, szaro i deszczowo. Nie jest to sytuacja, która sprawia, że chce się wyskoczyć z łóżka, gotowym do pracy!

Problem w tym, że jeśli chcemy płacić rachunki, musimy iść do pracy. Jak zatem zmotywować się i skoncentrować w poniedziałkowy poranek, kiedy jedyne, na co masz ochotę, to sączyć kawę i leżeć w łóżku, a nie siedzieć przy stole i krzesłach w sali konferencyjnej podczas sesji podsumowującej?

Po pierwsze, ważne jest, aby mieć odpowiednie nastawienie. Meble biurowe z pewnością w tym pomogą - upewnij się, że krzesło jest wygodne i zapewnia wsparcie, a jeśli jesteś pracodawcą, co powiesz na stworzenie środowiska biurowego, z którego Twoi pracownicy mogą być dumni? Luksusowe meble biurowe są z pewnością bardziej motywujące i sprzyjają skupieniu niż stare, nudne i rozpadające się meble! Jeśli pracownicy czują się komfortowo i są zainspirowani swoim otoczeniem, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że będą w stanie skupić się w te deszczowe poniedziałkowe poranki.

Kluczem do skupienia uwagi jest również organizacja. Sporządź listę zadań, które musisz wykonać, i uszereguj je według priorytetów; głównym celem jest ukończenie listy do końca dnia. Aplikacje wspomagające produktywność mogą pomóc, ale ważny jest też sposób, w jaki zaczynasz dzień - zjedz zdrowe śniadanie!

Oczywiście, jeśli jest to powracający temat, czy jesteś pewien, że jesteś przywiązany do swojej organizacji pracy? Elastyczne formy pracy lub praca zdalna są coraz popularniejsze, a podróżowanie i pracowanie w tym samym czasie jest całkiem możliwe! Z pewnością ułatwiłoby to skupienie się w poniedziałek!

Czy masz jakieś przydatne wskazówki dotyczące koncentracji w poniedziałkowy poranek?

Zobacz również