3 Sposoby na zjednoczenie zespołu w trudnych czasach

Każde miejsce pracy od czasu do czasu staje przed wyzwaniami, które mogą zadecydować o przyszłym sukcesie firmy. W większości przypadków wyzwania można pokonać, ale ważne jest, aby podjąć kroki w celu ochrony przed niewielką możliwością, że sprawy nie potoczą się pomyślnie dla Twojej firmy.

W tej chwili epidemia Covid-19 spowodowała największe wyzwanie, przed jakim stanęły firmy od lat. Oznacza to, że konieczne są ogromne zmiany w miejscu pracy, aby pomóc w utrzymaniu płynności w krótkim okresie i chociaż nie mamy pojęcia, co stanie się w dłuższej perspektywie, mamy nadzieję, że sprawy ułożą się same po kilku miesiącach.

Problem jest jeśli nie obsługujesz tego typu zmian ostrożnie i jeśli nie robisz wszystkiego, co w twojej mocy, aby uniknąć zniszczenia morale, możesz zobaczyć swoją firmę nie przetrwać burzy.

W normalnym biegu rzeczy, miałbyś nowoczesne biuro z pracownikami pracującymi razem jako zespół, współpracującymi nad projektami i wspierającymi się nawzajem w trudnych chwilach. W tej chwili nie jest to możliwe; większość z nas pracuje w domu lub niestety została przeniesiona na urlop. Miejmy nadzieję, że udało nam się utrzymać firmę w jak najlepszym stanie, a jeśli oznacza to, że nasi pracownicy musieli zmienić swoje podejście do pracy i pracować w domu, należy ostrożnie zarządzać tą zmianą i pozostać w kontakcie z każdym, aby uniknąć poczucia wyobcowania.

Tylko dlatego, że Twój zespół pracuje na razie z dala od siebie, nie oznacza to, że nie możesz spróbować znaleźć sposobów na zbliżenie wszystkich do siebie. Praca zespołowa jest niezbędna dla wysokiej jakości funkcjonowania Twojego biznesu, więc pielęgnowanie jej jest czymś, na czym musisz się skupić. Zobacz ten film, aby poznać kilka powodów, dla których ten rodzaj pracy jest tak ważny dla Twojego biznesu.

Jak więc możesz sprawić, by Twój zespół pozostał razem, nawet jeśli fizycznie nie znajduje się w tym samym miejscu?

Priorytetem są regularne spotkania zespołu

Jednym z głównych powodów, dla których praca zespołowa jest słaba komunikacja. Regularne spotkania zespołu zapewnią, że wszyscy będą na bieżąco informowani o tym, co powinni wiedzieć, a także będą mieli okazję do wyjaśnienia wszelkich problemów i porozmawiania o różnych sprawach. Obecnie możesz nie mieć możliwości odbywania spotkań zespołowych osobiście, tzn. nie możesz siedzieć w grupie wokół nowoczesnych stołów w sali konferencyjnej, ale możesz odbywać wirtualne spotkania zespołowe za pośrednictwem Zoomu lub Skype'a itp.

Świętuj swoje sukcesy jako zespół

Niezależnie od tego, czy chodzi o osiągnięcie celów sprzedażowych na dany tydzień, pozyskanie nowego klienta, czy po prostu przejście przez tydzień bez żadnych problemów, upewnij się, że świętujecie sukcesy jako zespół. Ponownie, może to być być na razie wirtualnie, ale możesz wysłać małą wiadomość dobrze zrobiony kartkę do ludzi, aby podtrzymać ich na duchu i utrzymać wysokie morale wszystkich.

To naprawdę zależy od wielkości firmy, co można zrobić dokładnie, ale pamiętaj, aby świętować małe kamienie milowe i sukcesy w czasach przeciwności, aby utrzymać koncentrację na pozytywach.

Utrzymuj pozytywne nastawienie

Mówiąc o pozytywach, utrzymanie pozytywnego nastawienia w czasie wyzwań jest bardzo ważne. Jeśli uda ci się to zrobić jako menedżerowi, przeniesie się to na resztę pracowników i wzmocni więzi łączące ich jako zespół. Jeśli pozwolisz, aby wszystko stało się negatywne, skończy się na tym, że pracownicy będą się od siebie odsuwać, nie będą się komunikować, nie będą współpracować, a wszystko będzie działać przeciwko tobie.

Nigdy nie lekceważ mocy po prostu pozostania pozytywnym i pełnym nadziei, nawet jeśli rzeczy wydają się całkiem negatywne na powierzchni. Jesteś tym, do którego wszyscy będą szukać wskazówek, a to oznacza również twoje nastawienie do przeciwności.

Zobacz również