Nowy rok, nowy ty?

Kiedy patrzysz na swoje życie, czy możesz zidentyfikować jakieś natychmiastowe blokady produktywności?

Czy masz nawyki, które powodują, że jesteś ospały w pewnych porach dnia? Czy często jesteś zmęczony, bo masz weekendowe zaległości, a potem z trudem wstajesz w poniedziałek rano? Czy umieszczasz ćwiczenia daleko w dole listy swoich priorytetów, a potem zastanawiasz się, dlaczego nie masz zbyt wiele energii?

Wszyscy miewamy wpadki w naszym stylu życia, które powodują, że mamy mniej energii i jesteśmy mniej produktywni przy biurku, ale kluczem do zmiany tej sytuacji jest zidentyfikowanie tych blokad i naprawienie ich.

Jeśli nie jesteś fanem noworocznych postanowień, dlaczego nie skupić się na wprowadzaniu zdrowych zmian? Nie obiecuj sobie czegoś nierealnego, a następnie złam to w drugim tygodniu stycznia, zamiast tego skup się na długotrwałych zmianach zdrowotnych, które są łatwe do wykonania i przynoszą duże korzyści, nie tylko w zakresie produktywności w miejscu pracy na fotelu biurowym!

Top 5 blokerów natychmiastowej produktywności

Istnieją pewne wspólne obszary, które są związane z niską produktywnością, o których większość z nas wszystkich fauluje od czasu do czasu. Jeżeli chcesz zmienić swój styl życia i stać się zdrowszym, musisz skupić się na skorygowaniu tych blokad w swoim życiu, jednocześnie doceniając fakt, że nikt nie może być doskonały w 100% przez cały czas, a to oznacza wycięcie sobie trochę luzu od czasu do czasu też!

Oto niektóre z najczęstszych blokad produktywności, które możesz mieć obecnie w swoim stylu życia.

  1. Palenie - Jeśli palisz, jesteś mniej produktywny niż gdybyś zdecydował się rzucićpalenie. Ponadto jesteś o wiele bardziej niezdrowy, niż gdybyś zdecydował się rzucić palenie! Tak więc, w tym Nowym Roku, dlaczego nie zrobić wszystko, aby rzucić nałóg i skupić się na swoim długoterminowym zdrowiu? Zaoszczędzisz gotówkę w tym samym czasie, a jednocześnie zauważysz, że masz więcej zrobić z biurka wykonawczego też!
  2. Słaba rutyna snu - Ręce do góry, kto jest winny spania później w weekendy i mają później nocy zbyt? Może się wydawać, że wolno ci to robić, bo nie musisz wstawać wcześnie następnego dnia, ale to gra spustoszenie z zegarem ciała i kopie swój wzór snu w hipernapęd. Zamiast tego skup się na tym, aby mieć ustaloną godzinę snu i pobudki każdego dnia i zobacz, o ile więcej energii masz.
  3. Brak ćwiczeń - Musisz poruszać się regularnie i musisz cieszyć się metodą, która pozwala ci to zrobić! Jeśli uwielbiasz spacery, wybierz się na łono natury i zaczerpnij świeżego powietrza. Jeśli lubisz sport, dołącz do jakiejś drużyny! Korzyści będą dalekosiężne i na pewno uda Ci się w rezultacie wykopać więcej pozycji z listy rzeczy do zrobienia każdego dnia.
  4. Binge drinking - Jeśli nie pijesz przez cały weekend, a następnie wychodzisz w sobotę wieczorem i wypijasz więcej niż dzienna ilość jednostek, jest to właściwie klasyfikowane jako binge drinking i może mieć bardzo zły wpływ na Twoje zdrowie i funkcje poznawcze. Pamiętaj, umiar jest kluczem!
  5. Nie umieszczanie priorytetu na samoopiece - Powinieneś być numerem jeden w swoim świecie. Często myślimy, że to egoistyczny sposób myślenia, ale jeśli nie zadbasz o siebie, kto inny to zrobi? Od czasu do czasu wygospodaruj trochę czasu na opiekę nad sobą; oznacza to, że masz czas dla siebie, aby robić rzeczy, które lubisz, wziąć długą gorącą kąpiel i nie martwić się o wszystkich innych dla odmiany!

Oto pięć zmian w stylu życia, które możesz wprowadzić, a które bardzo szybko poprawią Twoje zdrowie i produktywność. Nie są to nawet postanowienia noworoczne, ponieważ są to proste zmiany, które możesz wprowadzić, a które będą miały daleko idące efekty.

Ponadto przyjrzyj się zmianom, które możesz wprowadzić w miejscu pracy, aby uzyskać jeszcze większy efekt poza nim, np. wypróbuj różne techniki zarządzania czasem lub przesuń swoje biurko, aby uczynić je nieco wygodniejszym i bardziej efektywnym.

Skupienie się na swoim zdrowiu i samopoczuciu oraz wprowadzenie zmian w stylu życia, które przyniosą Ci duże korzyści, ma bezpośredni wpływ na to, jak wydajny jesteś w miejscu pracy i ogólnie w swoim życiu.

A więc nowy rok, nowy ty?

Zobacz również