Długopisy - jak wybrać długopis?

Można nawet zadać pytanie jak wybrać urządzenie do pisania. Jednak tak naprawdę nie da się jednoznacznie powiedzieć, które rozwiązanie będzie odpowiednie. Trzeba tak naprawdę szukać rozwiązania, które uda się dobrze dopasować do dłoni, a efekty naszej codziennej pracy będą spełniać wymagania estetyczne.

Jeśli ktoś lubi ołówek to trudno go zmuszać do stosowania pióra wiecznego. Dużo zależy od prowadzenia pisadła i tego na czym będziemy pisać. Pióro żelowe będzie tworzyć mniejszy opór niż tradycyjny długopis z wkładem olejowym. Lepiej będzie się więc nim wpisać po powierzchniach gładkich.

Z drugiej strony są szorstkie papiery, na których sprawdza się lepiej inna forma, taka jak zwykły długopis z olejowym składem. Obecnie zainteresowaniem cieszą się także specjalne cienkopisy, które mają fibrową końcówkę. To ona odpowiada za lekkość pisania. Trzeba jednak pamiętać, że miękkie zakończenie oprawione w metal i tak będzie się szybko niszczyć, przy mocnym naciskaniu na kartkę, dlatego takie rozwiązanie nie sprawdzi się zupełnie przy drukach samokopiujących.

odpowiedni długopis Szukając długopisu należy brać pod uwagę takie kwestie jak: - czy często gubimy skuwki - czy będziemy często przekreślać - czy zależy nam na jakiś dodatkowych opcjach, np. taka, że długopis nie rozleje się w samolocie, ponieważ ma taki specjalny wkład - czy lubimy miękki uchwyt – jeśli tak to warto wybrać długopisy z gripem, gumką w miejscu, gdzie będzie się trzymać - czy lubimy rozwiązania proekologiczne.

Jest więc sporo takich elementów, które warto wziąć pod uwagę, gdy chcemy kupować długopis. Tych parę kluczowych spraw jest jednak najważniejszych. Możecie sobie wybrać po jednym długopisie z różnych rodzajów i sprawdzić jak w praktyce będą się one sprawdzać. Wydaje się, że to najlepsze rozwiązanie, które sprawi, że każdy będzie mógł sam, w ręce przekonać się, które pisadło jest dla niego najlepsze i będzie się dobrze sprawdzało w praktyce. Możliwości są więc różne i wyłącznie od nas musi zależeć ostateczny wybór długopisów.

Zobacz również