Dlaczego jasny umysł jest niezbędny dla produktywności

Koncentracja jest prawie niemożliwa, gdy umysł wypełniony jest milionem zadań do wykonania. Czujesz się zablokowany, zapełniony i nie jesteś pewien, w którą stronę skręcić dalej.

To nie jest sytuacja, która zachęca do pełnej produktywności!

Ważne jest, aby mieć jasny umysł, gdy siedzisz przy biurowym stole. Im więcej zadań masz w głowie, tym bardziej będziesz się skupiać na tym, czego jeszcze nie zrobiłeś, niż na tym, co robisz w danej chwili. W rezultacie nie koncentrujesz się odpowiednio, częściej popełniasz błędy i pojawia się stres.

Dlaczego więc nie zrobić porządków w głowie? Miej przy sobie notatnik lub użyj aplikacji do notatek w telefonie. Za każdym razem, gdy przyjdzie Ci do głowy coś, co musisz zrobić, lub jakiś pomysł, zanotuj go. Nie będzie to zaprzątać Twojego umysłu, nie będziesz się nad tym zastanawiać na wypadek, gdybyś zapomniał, i będziesz mógł się lepiej skoncentrować na zadaniu.

Niezależnie od tego, czy próbujesz wymyślać nowe pomysły przy nowoczesnych stołach w salach posiedzeń zarządu, czy też skupiasz się na zadaniu przy biurku, jasność umysłu jest niezbędna, jeśli chcesz zrobić więcej w czasie, który masz do dyspozycji, i zrobić to w lepszy sposób.

Jak oczyścić umysł?

Zobacz również