Podpórki pod nadgarstki do klawiatury - czy działają?

Jeśli kiedykolwiek używałeś podpórki pod nadgarstki do klawiatury, z pewnością albo ją pokochałeś, albo znienawidziłeś. Niewiele jest osób, które plasują się pośrodku. W przypadku większości z nich dobrze sprawdzają się one jako podpórka pod nadgarstek, zapobiegając bólom, które mogą przebiegać od nadgarstka, przez palce, aż po łokcie. Niektórzy jednak uważają, że są one niewygodne i że przeszkadzają.

To naprawdę indywidualny wybór, ale posiadanie pod ręką podpórki pod nadgarstek jest dobrym pomysłem. Być może nie zawsze spędzasz dużo czasu pisząc na klawiaturze, być może wykonujesz kilka zadań, które zapewniają Ci bardziej zróżnicowany zakres ruchów, ale jeśli nagle będziesz musiał napisać długi dokument, prawdopodobnie nadgarstki będą Cię boleć przy zmianie. W takim przypadku można użyć podpórki pod nadgarstki, aby uniknąć ich zginania pod nienaturalnym kątem, a tym samym niepotrzebnego rozciągania mięśni i ścięgien. Przyjęcie prawidłowej postawy ciała to nie tylko dbałość o plecy i wybór odpowiedniego krzesła biurowego!

Gdy siedzisz przy biurku przez dłuższy czas, mało prawdopodobne jest, że Twoje dłonie i nadgarstki znajdą się we właściwej pozycji do pisania bez jakiegoś wsparcia, zwłaszcza jeśli nie piszesz regularnie. Podpórka pod nadgarstki może więc pomóc w zwalczaniu zmęczenia ramion podczas długiej pracy na klawiaturze, ale może też pomóc w zapobieganiu niepotrzebnym napięciom.

Większość podpórek pod nadgarstki z klawiaturą jest wyposażona w pewien rodzaj żelu, który daje uczucie poduszki, ale niektóre są twardsze; zależy to od tego, co jest dla Ciebie lepsze, więc rozejrzyj się i sprawdź, co możesz znaleźć.

Co sądzisz o podpórkach pod nadgarstki do klawiatur?

Zobacz również