Jakie są rodzaje segregatorów?

Nie mamy wiele tak prostych w swojej formie przedmiotów jak segregatory. Mogą być one do zastosowania praktycznie w każdym domu oraz w firmach, gdzie mogą służyć do przechowywania dokumentów, gwarancji, umów czy innych dokumentów.

Teoretycznie sprzęt taki nie jest szczególnie skomplikowany, raczej prosty w swojej formie, ale jak się okaże, gdy przejrzymy oferty będzie można zobaczyć, że segregatory są przygotowywane w wielu różnych rozmiarach i rodzajach. Oczywiście przede wszystkim trzeba pamiętać, że taki sprzęt odpowiada za archiwizację dokumentów. Dlatego na początek trzeba wybrać rozmiar, który będzie dla nas najodpowiedniejszy. Klasycznie i najczęściej wybierany będzie segregator A4, ponieważ w takiej formie oczywiście produkuje się najwięcej dokumentów.

Można wybrać takie rozwiązanie, gdzie będzie trzeba przechowywać koszulki. W takim przypadku oczywiście kartka powiększy nieco rozmiar i klasyczne A4 sprawi, że kartka będzie wystawać. Trzeba również zwracać swoją uwagę na grzbiet segregatora i jego szerokość. To kolejna istotna kwestia, która musi być brana pod uwagę. Dobrze będzie dopasować szerokość odpowiednio do tego jak wiele dokumentów będzie się przechowywać w danym segregatorze.

modele segregatorów Jeśli chodzi o takie istotne kwestie, które można brać jeszcze pod uwagę to między innymi sprawa związana z oznaczeniem segregatora. Dobrze będzie, gdy występują wyjmowane etykiety, które będzie można w miarę możliwości zmienić. Jeszcze bardziej zróżnicowane są zapięcia, które stosuje się w segregatorach. Klasycznie stosuje się zamykanie z zapięciem ringowym. To oznacza, że mamy pierścienie, które należy samodzielnie rozpinać.

Oprócz nich występują również specjalne ringi w kształcie litery D oraz wygodne rozwiązania, w ramach których mamy dźwignie, które będą odpowiadać za rozpięcie ringów. Wtedy nie będzie trzeba samodzielnie rozciągać ich palcami, co sprawi, że mniej siły będzie trzeba używać. Możliwości są obecnie różne i każdy może szukać komfortowego rozwiązania dla siebie.

Zobacz również