Okładki segregatorów

Trzeba dbać o to, by okładki były sztywne oraz twarde. Dlatego wykonuje się je najczęściej z mocnego kartonu. Powinno się je dodatkowo pokrywać również PCV albo też jakimś innym elementem chroniącym przed zabrudzeniami.

W standardowej wersji wybierają się okleiną dwustronną, a w ekonomicznej wyklejkę z kartonu, który jest ewentualnie laminowany. Zaletą takich rozwiązań jest możliwość stosowania wymiennych etykiet. W tych, które będziemy chcieli przedstawiać mamy specjalne kieszenie samoprzylepne. Mamy dostępnie segregatory z kartonowymi okładami lakierowanymi lub laminowanymi. Ciekawym rozwiązaniem będzie również zastosowanie tworzyw sztucznych, które pozwalają na uzyskanie przeźroczystości albo półprzeźroczystości.

Nowa tendencją będzie stosowanie obecnie różnego rodzaju tworzy sztucznych z dodatkiem drewnianych elementów. Oczywiście można także spotkać kartonowe rozwiązania, które są ukłonem w stronę ekologii, ponieważ nie mają żadnych niepotrzebnych dodatków. Obecnie segregatory o ekologicznym charakterze cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Kartonowe segregatory opisuje się na naklejonych etykietach. Dlatego jeśli będzie chciało się jakoś zmieniać zawartość będzie trzeba pomyśleć o naklejeniu całkiem nowej etykiety.

kolorystyka segregatorów Skoro już wspominaliśmy o kolorystyce to najpopularniejsze rozwiązania występują w różnych kolorach. Nieco mniejszy będzie wybór kolorów, gdy chodzi o segregatory A3 lub też jakieś inne rozwiązania bardziej zaawansowane od strony technicznej. Obecnie dużym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć również specjalne motywy graficzne, które umieszcza się na segregatorach. Zaczynają się pojawiać takie, które wykonywane są na indywidualne zamówienie klientów.

Powszechnie wykorzystywanie tego sprzętu sprawia, że dostępne są obecnie różnego rodzaju propozycje, spośród których każdy może coś dla siebie dopasować, tak by zorganizować sobie w należyty sposób porządkowanie dokumentów. To ważna sprawa, na którą szczególnie trzeba zwracać uwagę, by mieć wygodę porządkowania dokumentacji.

Zobacz również