Segregator – specyfikacje techniczne

Segregator biurowy – to najczęściej wykorzystywany rodzaj segregatora, który służy do porządkowania i archiwizowania dokumentów. Dzięki niemu będzie można też dokumenty przeszukiwać.

Segregatory mają dwa rodzaje mechanizmów: dźwigniowy i kółkowy. Rozstaw w obu mechanizmach jest unifikowany, tak by dopasować do zwykłego dziurkacza. Cechą wspólną dla segregatorów będzie to, że maja wygodny utwór na grzebiecie, dzięki czemu będzie można wygodnie wyciągać je z półki. Okładki są twarde, mają trzy rozmiary A3, A4 oraz A5. Przygotowuje się je z grubej tektury i dodatkowo wzmacnia przez zastosowanie folii. Oczywiście w segregatorach mamy również specjalne miejsce na grzebiecie, gdzie umieszcza się etykietę. Lepsze modele mają etykietę wymienną, dzięki czemu będzie można zmienić opis, tak by używać etykiety do innego projektu. Modele starsze mają przyklejane etykiety.

Opis techniczny segregatora:

Okładka – główna cześć, która będzie odpowiadać za wartości techniczne i estetyczne. Możemy mieć okładki niepoprawiane, albo introligatorskie. Wykonuje się z tektury albo tworzyw sztucznych.

Wyklejka – to taki materiał, którym oklejona będzie część wewnętrza. Jest to najczęściej papier biały albo kolorowy, czasami papier laminowany.

Okleina zewnętrza – to materiał, który znajduje się na zewnątrz okładki. Może być okleina na bazie papieru oraz PCV z wyściółką

Okucia – to metalowe elementy segregatora, oczka, szyny czy mechanizmy dźwigowe oraz ringowe

Mechanizmy ringowe – to zamknięcie, które wykorzystuje się w biznesowych segregatorach.

etykieta segregatora Mechanizm dźwigowy – to zamykanie, które stosuje się najczęściej ma specjalny zamek otwierany i zamykany przy użyciu dźwigni. System jest wygodny w obsłudze i daje możliwość spokojnego przechowywania nawet wielu dokumentów.

Kieszonka na etykietę – to przeźroczysta koszulka, zgrzewana, klejona. Może się znajdować na grzbiecie i będzie służyć do umieszczenia tam etykiet, które opisują zawartości segregatorów. Tym samym łatwiej się będzie w nich odnaleźć.

Zobacz również