Wybór segregatora biurowego

W czasie pracy w biurze każdego dnia wykorzystujemy wiele różnorakich artykułów, które będzie można określić jako biurowe przybory. Potrzebne nam elementy to nie tylko długopisy i kartki, ale wiele innych elementów, których wybór jak się okazuje może się okazać problemowy.

Jak wybrać segregator do biura? Jest to ważny element wyposażenia w każdym biurze, ponieważ umożliwia skuteczne porządkowanie dokumentów. Sztywna okładka, która wykonana jest z grubego kartonu albo plastiku daje możliwość wpięcia dokumentów. Wyróżniamy różnego rodzaju segregatory. Klasycznie służą one do przechowywania dziurkowanych dokumentów. Podział można zastosować między innymi pod kątem wymiarów takich segregatorów. Najbardziej powszechne i najczęściej wykorzystywane są te w formacie A4, które będą mieścić standardowe dokumenty, które najczęściej się wykorzystuje.

Znajdziemy w sklepach także specjalnie przygotowywane segregatory w rozmiarze A3 oraz A5, a czasami nawet A6. Ważnym elementem, na jaki trzeba zawsze zwracać uwagę będzie grzbiet i jego grubość, która uzależniona jest od zastosowanego mechanizmu, który odpowiada za wpinanie kartek i koszulek. Jest to wygodne rozwiązanie, które dobrze się sprawdzi, le decyduje o tym jak dużo kartek będzie się dało wpiąć do danego segregatora. Oferowane nam obecnie segregatory, które mają rozchylany ręcznie mechanizm ringowy mogą mieć od kilkunastu do nawet około 90 mm szerokości grzbietu.

Segregatory mogą mieć różne mechanizmy wpinania kartek, na przykład:

mocowania w segregatorachDźwigowe z dociskaczem – są one dostosowane pod kątem rozstawu otworów w standardowych wymiarach. Mogą one być rozchylane oraz zamykane przy użyciu dźwigni a kartki i dokumenty będą trzymane przez specjalny dociskacz, który zostaje umieszczony na ringach.

Ringowe – najczęściej rozchylane palcami i mają kształt albo O albo D. Mechanizmy takie mogą mięć stosowane albo dwa albo cztery ringi.

Dociskowe – stosuje się je w specjalnych segregatorach konferencyjnych. Kartki są tam umieszczane w taki sposób, że nie będzie trzeba wykonywać dziurkowania.

Zobacz również