Czy afirmacje pomogą Ci przetrwać trudny dzień w pracy?

Wszyscy wiemy, że bycie pozytywnym jest lepsze od bycia negatywnym, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, dlaczego?

Jako ludzie jesteśmy silnie zakodowani w negatywnym nastawieniu, które jest naszym domyślnym ustawieniem. Oznacza to, że osiągnięcie bardziej pozytywnego nastawienia wymaga czasu i wysiłku, ale jest to przedsięwzięcie warte zachodu. Pozytywne nastawienie pomaga w pokonywaniu wyzwań i przeszkód, nawet tych, które napotykamy w ciągu dnia pracy przy biurku. Dobrym sposobem na wykształcenie bardziej pozytywnego nastawienia i sposobu myślenia jest stosowanie czegoś, co nazywamy afirmacjami.

Afirmacja to zdanie, które powtarzasz sobie przez cały dzień, trenując w ten sposób swój mózg, by wierzył w te słowa.
Aby dowiedzieć się, czym są afirmacje i jak mogą na Ciebie zadziałać, obejrzyj ten film.

Techniki samopomocy, takie jak mindfulness, afirmacje i medytacja, są niezwykle przydatne w radzeniu sobie ze stresem i trudnościami.
Jakich afirmacji możesz więc używać?

Twoja afirmacja musi być osobista i musi naprawdę z Tobą współbrzmieć. Kilka pomysłów to np:

- Jestem silny i jestem w stanie
- Mogę stawić czoła każdemu wyzwaniu, które stanie na mojej drodze
- Dzisiaj mi się uda

Po prostu powtarzaj sobie tę afirmację kilka razy w ciągu dnia, zwłaszcza gdy napotykasz trudności, a im bardziej będziesz w nią wierzyć, tym bardziej zauważysz, że Twój mózg robi to samo. Możesz również oderwać się od sytuacji, która Cię niepokoi, być może pójść i usiąść w kabinie biura modułowego, aby się wyciszyć, i użyć afirmacji jako narzędzia do uspokojenia się.

Więc następnym razem, gdy będziesz siedział w swoim nowoczesnym biurze i zaczniesz odczuwać wzrost poziomu stresu, dlaczego nie spróbować afirmacji?

Czy jesteś zwolennikiem afirmacji?

Zobacz również