ABC kopert

Producenci koper uważają, że ich propozycje są proste w swojej formie. To tak naprawdę kartka papieru, która jest należycie klejona. Dotyczy to praktycznie wszystkich kopert jakie obecnie mamy dostępne.

Jednak tak naprawdę jeśli przyjrzymy się bliżej kopertom zobaczymy nieco większe zróżnicowanie rynku. Warto patrzeć między innymi na rodzaj i rozmiar korespondencji, sposób przygotowywania adresowania na kopercie, możliwość wykorzystywania specjalnego okienka na adres bądź też zróżnicowanie materiałów z jakich koperta jest wykonywana. Trzeba także patrzeć na czas przydatności kleju. 

Rozmiary kopert C6 – 1/4 kartki A4 (162×114 mm) DL – 1/3 kartki A4 (220×110 mm) C5 – 1/2 kartki A4 (229×162 mm) C4 – kartka A4 (229×324 mm) B4 – kartka C4 (250×353 mm) E4 – (280×400 mm) Obecnie można znaleźć koperty również w innych rozmiarach, ale najczęściej będzie tutaj chodzić o konkretne produkty czy materiały, które muszą się w nich znajdować. Standardowo mamy klasyczne rozmiary, których również jest sporo.

Rodzaje kopert

Bąbelkowe - Folia znajduje się wewnątrz koperty i zabezpiecza taką materię, która może być szczególnie wrażliwa w trakcie transportu. Szczególnie często wykorzystuje się w sprzedaży internetowej.

Kurierskie -  Wykonuje się je ze specjalnej przeźroczystej foli samoklejącej. Nadaje się do zastosowania na paczkach, gdzie następnie umieszcza się między innymi list przewozowy. Możliwości są różne, ale właśnie najczęściej wykorzystywane są przez firmy kurierskie, dlatego właśnie tak się je określa.

Bezpieczne - Specjalnie przygotowywane koperty, które mają odpowiadać za poufność elementów, które się tam znajdują. Przeznacza się je do ważnych dokumentów mają specjalne rozwiązania zabezpieczające, na pasku widać próby otwarcia, dlatego lepiej nie podejmować takich prób, bez autoryzacji.

Usztywniane - Jeśli chce się zabezpieczyć materiały przed zagięciem dobrze będzie zastosować specjalną kopertę, która ma z tyłu karton. Dzięki temu dobrze się sprawdzi przy przesyłaniu między innymi złożonych kalendarzy.

Zobacz również