Teczki na dokumenty

Obecnie dostępne teczki są mocno zróżnicowane. Mamy zarówno klasyczne teczki do archiwizacji jak i też specjalne, które przygotowuje się pod kątem przechowywania dokumentów. Klasycznie jest to raczej prosty produkt tekturowy, który ma trzy wewnętrze skrzydła, które chronią dokumenty.

Jednak tak naprawdę te obecnie przygotowywane nam teczki są już dużo bardziej zróżnicowane i każdy może pośród nich szukać dla siebie idealnej propozycji. Można znaleźć różnorakie teczki, które między innymi można rozkładać sobie tak jak skoroszyt. Niektóre z nich tworzą coś na kształt koperty i także są chętnie wybierane. Można znaleźć również takie, które mają formę płaskiego boxu i mają klapę zamykaną na zaczepy, gumkę albo rzepy.

Znajdują się w sprzedaży także takie, które mają możliwość zastosowania specjalnych przekładek, które odpowiadają za sortowanie dokumentów. Teczki są rzeczywiście mocno zróżnicowane ich rodzajów jest wiele i można je jakoś dopasować do swoich oczekiwań. Materiał i kolorystyka Klasyczne i najtańsze teczki przygotowywane są z kartonu o nieco większej gramaturze. Teczki można jednak przygotowywać również kartonów kolorowych albo też elementów plastikowych. To ciekawe rozwiązanie, ponieważ tego typu teczki są nieco trwalsze. Te kartonowe mają również przygotowywane specjalne laminaty, które również zwiększają nieco ich wytrzymałość.

zapięcia teczek Większą odporność będzie można uzyskać na nieco większej gramaturze. Rozmiary teczek są zróżnicowane, ale oczywiście najwięcej jest takich w formacie A4, ponieważ jak wiadomo będzie to najczęściej wykorzystywany format dokumentów. Sposoby zamknięcia są obecnie również mocno zróżnicowane i nie będą to wyłącznie teczki wiązane, ale coraz częściej również takie na gumki i nowoczesne zaciski czy rzepy, które mają jeszcze lepiej chronić chowane do nich dokumenty.

Niekiedy stosuje się również rozwiązanie w postaci zapięcia narożnego na gumkę, dzięki któremu nie trzeba otwierać teczki całkowicie, by zobaczyć jakie dokumenty w niej będą się znajdować. Jeśli chodzi o teczki z innych surowców, między innymi z plastiku to powszechnie wykorzystuje się w ich przypadku specjalnie przygotowywane zapięcia na rzep czy zacisk. To rozwiązanie, które najlepiej zabezpiecza dokumenty, dlatego właśnie tak dobrze będzie się sprawdzać, jeśli chcemy teczki gdzieś przenosić.

Zobacz również