Kilka słów o skoroszytach

Najbardziej popularne skoroszyty przygotowuje się z tworzyw sztucznych. Przednia okładka zazwyczaj jest przeźroczysta tylna nie. Mogą one mieścić około 200 kartek A4. Standard otworów 8 cm sprawia, że można stosować do nich zwykły dziurkacz. Następnie nakłada się dziurkowane arkusze na metalowe wąsy i dociska plastikowym paskiem na wąsy.

Materiał

Przygotowuje się je z tworzywa sztucznego, ale mogą być także wykorzystywane z kartonu. Mamy różne możliwości, ale na pewno będzie warto szukać rozwiązań, które gwarantują przeźroczystość, ponieważ dzięki temu będziemy mogli zobaczyć pierwszą kartkę, jaka się tam znajduje. w przypadku kartonowych skoroszytów takie możliwości nie będą istniały i to niestety może sprawić, że praca z dokumentami od razu będzie zdecydowanie trudniejsza. Można także wybierać połówkowe skoroszyty, gdzie mamy przyciętą okładkę i widzimy co znajduje się w środku takiego skoroszytu. Także w skoroszytach plastikowych możemy mieć użyte okładki, które nie będą przeźroczyste, ale raczej nie będzie to rozwiązanie, które będzie powszechnie wykorzystywane.

Mechanizmy spinające

możliwości segregatorów Poza tym, że wykorzystuje się tradycyjne wąsy skoroszytowe to coraz częściej producenci wprowadzają do sprzedaży także takie skoroszyty, które mają wykonywane coś na kształt ringów podobnych do tych w segregatorach. Dzięki czemu można wpięte dokumenty wygodnie sobie przekładać i na pewno często dobrze się to sprawdzi. Dostęp jest tam zdecydowanie łatwiejszy i na tym szczególnie powinno wielu osobom zależeć, gdy nie archiwizują swoich dokumentów, ale chcą je mieć zawsze pod ręką. W tym wypadku przeglądanie dokumentów stanie się łatwiejszy. Wygodne będzie również takie rozwiązanie, która ma formę sprężynową i tym samym można będzie tam wpinać więcej kartek. Zamiast 200 może to być niekiedy nawet 500 kartek A4.

Skoroszyty z klipsem zaciskowym

To jeszcze inne rozwiązanie, które daje możliwość wpięcia kilkudziesięciu kartek i zabezpieczenia przez nasunięcie specjalnego klipsa albo też w innej formie listwy zaciskowej, która na całej długości będzie chronić takie dokumenty.

Zobacz również