Jak oceniasz swój styl życia?

Zdrowie i dobre samopoczucie obejmują obejmują szeroki zakres tematów, ale jest to coś, na czym musimy się całkowicie skupić, jeśli chcemy być zdrowi, szczęśliwi i produktywni w życiu.

Nie sposób cieszyć się czymkolwiek, jeśli jest się niezdrowym i brakuje nam energii.

Pomyśl o ostatnim razie, kiedy cierpiałeś na chorobę lub czułeś się przygnębiony. Czy czułeś się szczęśliwy? Czy czułeś się pełen energii? Czy czułeś się zmotywowany do zrobienia czegokolwiek?

Nie dla wszystkich z powyższych.

Twój styl życia obejmuje wiele różnych obszarów, ale główne, na których należy się skupić to:

 • Dieta
 • Ćwiczenia
 • Jak radzisz sobie z trudnymi emocjami
 • Sprawdzanie wszelkich problemów zdrowotnych lub schorzeń
 • Niezdrowe nawyki
 • Ciekawe i zabawne hobby
 • Sen

Jeśli skupisz się na tych siedmiu elementach, nie będziesz zbyt daleko od zdrowego i pozytywnego stylu życia.

Możesz się zastanawiać, jak to wszystko ma się do produktywności przy biurku, ale jeśli brakuje Ci energii, sleep-deprived i nie karmisz swojego mózgu pokarmami, których potrzebuje, to po prostu nie uda ci się dotrzeć do końca swoich to-do listy rzeczy do zrobienia w najbliższym czasie.

Jak więc oceniasz swój styl życia?

Czy uważasz, że masz zdrowy styl życia? Są szanse, że są jakieś zmiany, które mógłbyś wprowadzić. Nikt nie jest doskonały, a to oznacza, że każdy mógłby poprawić pewne rzeczy.

Może masz regularne lay-ins w weekendy. To możliwe, większość ludzi to robi, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwego wpływu tego pozornie nieszkodliwego hobby na Twoją rutynę snu. Wystarczy 24 godziny bez pełnego snu i już jesteś pozbawiony snu!

Wydajność w miejscu pracy zależy od zdrowych i szczęśliwych pracowników. To takie proste.

Czas, który spędzasz przy stole zarządu, będzie prawdopodobnie bardziej owocny, jeśli karmisz swój mózg zdrowymi i odżywczymi wyborami i regularnie ćwiczysz. Czy są to rzeczy, które robisz?

Przyjrzyjmy się kilku elementom, nad którymi możesz pracować, aby poprawy, jeśli rzeczywiście są one dla ciebie punktami problemowymi.

 • Dieta - Upewnij się, że karmisz swoje ciało i swój mózg. Kwasy tłuszczowe Omega 3 są tutaj idealną opcją, a pochodzą one z tłustych ryb i niektórych orzechów w szczególności.
 • Ćwiczenia - ruszaj się więcej! Ćwiczenia są nie tylko świetne dla Twojego ciała, ale także dla Twojego mózgu. Znajdź ćwiczenie lub sport, który sprawia Ci przyjemność i uprawiaj go częściej.
 • Radzenie sobie z trudnymi emocjami Kiedy czujesz się przygnębiony lub coś się dzieje w Twoim życiu, jak sobie z tym radzisz? Czy zwracasz się do alkoholu, zakupów, jedzenia? Są to powszechne kule, ale zamiast tego lepiej skupić się na zdrowych rzeczach, takich jak ćwiczenia.
 • Regularne badania lekarskie - Jeśli uważasz, że coś jest nie w porządku lub zauważasz objawy, idź i sprawdź to u swojego lekarza! Zdecydowanie zbyt wiele osób po prostu czeka, pomijając pewne kwestie.
 • Niezdrowe nawyki - Czy palisz? Dużo pijesz? Czy pijesz na umór w weekendy? Zajmij się wszelkimi niezdrowymi nawykami, które masz i zredukuj je do zera lub przynajmniej zachowaj umiar.
 • Hobby - Czy masz hobby, które sprawia Ci przyjemność? Są one niezbędne dla szczęścia i zdrowia mózgu.
 • Sen - Wreszcie, upewnij się, że dostajesz dużo snu. Nie zamierzasz być produktywny w swoim fotelu biurowym, jeśli jesteś zmęczony i ospały. 7 do 8 godzin snu na noc to twój cel.

Oceń swój styl życia szczerze i bądź brutalny. Kwestionuj swoje wybory i to, co robisz, a będziesz w stanie zidentyfikować zdrowe zmiany, które możesz zrobić. Robiąc to, wszystko zmieni się na lepsze.

Będziesz zdrowszy, szczęśliwszy, będziesz mieć więcej energii, poprawi się Twój nastrój i będziesz osiągać szczyty produktywności w godzinach pracy.

Jasne, wszyscy mamy dziwny dzień, kiedy być może jemy rzeczy, których nie powinniśmy, mamy nieprzespaną noc, a może pomijamy siłownię, kiedy powinniśmy byli pójść, ale pod warunkiem, że te nawyki nie będą kontynuowane i są dosłownie jednorazowe, nie ma nic złego do zrobienia.

Umiar jest kluczem!

Zobacz również